VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Vištytis prasideda čia ...

* Vasaros šventę sutiks išgražėjusiame skvere

Email Spausdinti PDF

Photobucket Vištyčio seniūnas B. Polita pasakojo: Mėginsime susitvarkyti bent jau iki rugpjūčio pradžios.


Vadovauja ilgiausiai
Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita – seniausiai tokį postą užimantis žmogus mūsų rajone.Tiesa, skirtingais laikais šios pareigos vadinosi kitaip: vykdomojo komiteto pirmininkas, viršaitis, politinio, vėliau – nepolitinio pasitikėjimo seniūnas. Bet esmė liko ta pati: vadovauti ir rūpintis Vištyčio kraštu bei jo žmonėms. Šešerius metus apylinkės vykdomojo komiteto pirmininko pareigas ėjęs Gražiškiuose, B.Polita 1986 m. atėjo dirbti į Vištytį. Ir šiam kraštui vadovauja jau 21-erius metus. „Galima sakyti, kad mano įgyti mokytojo ir agronomo diplomai nuėjo perniek. Nors viskas gyvenime praverčia. Studijuojant agronomiją mus mokė dirbti su teodolitu, gulsčiukais, nivelyrais. Dabar, kai skvere statė šviestuvus, pats ėjau ir matavau su gulsčiuku, kad būtų tiesu“, – juokėsi seniūnas.

Naktį šviečia žibintai
Vištytyje šiuo metu verda darbai. Neseniai miestelio centro šaligatviai iškloti trinkelėmis, netrukus jomis bus išklotas ir skveras. Atvežus juodžemio ruošiamasi pasodinti gėlynus. Miesto centre iš vienos pusės ežero link ir iš kitos pusės bažnyčios link apgenėti medžiai – taip atsiveria gražesnis vaizdas.

Paskutiniu metu Vištyčio centre esančiam skverui apšviesti buvo pastatyta keturiolika šviestuvų. Vakare, maždaug nuo pusės vienuoliktos, jie įjungiami, ir aikštę užlieja šilta geltona spalva. Žibintai išjungiami vidurnaktį.

„Kai kas jau sakė: tau viską išdaužys. O aš atsakau – ne man, visiems išdaužys. Na, ačiū Dievui, kol kas nedaužo, bet išjudint jau bando“, – kalbėjo B.Polita.
Skvero viduryje įtaisyti halogeniniai šviestuvai – kad apšviestų čia stovintį Lietuvos Nepriklausomybės paminklą. Planuojama apšviesti ir bažnyčią.

Spartina būsima šventė
Vištyčio seniūnas B.Polita pasakojo, jog pagal išgales stengiamasi gražintis sparčiau:
„Mėginsime susitvarkyti bent jau iki rugpjūčio pradžios, kai Vištytyje bus surengta Vasaros šventė, atlaidai. Norime, kad būtų gražu. Skvero centre iš trinkelių bus suformuotas apskritimas. Bus pastatyti ir nauji suoliukai, šiukšliadėžės. Puoselėjame mintį, kad sutvarkius ir apšvietus skverą, jame galėtume rengti gražias vakarones bendruomenei. Vasarą pasikviestume kokį nors orkestrėlį ar kaimo kapelą, vištyčiokai suėję galėtų pavakaroti, padainuoti ir pabendrauti.

Galbūt įdiegtume naują tradiciją, – idėja dalijosi seniūnas. – Be abejo, tvarkome, ne tik centrą. Pavyzdžiui, Totorkiemio gyvenvietę apšvietėme. Jau gavome medžiagas Girėnų bibliotekai apšiltinti, nes žiemą ten buvo tikrai labai šalta. Tvarkome, ir gyventojus raginame tvarkytis“.

Rengia lankstinuką
Apie Vištyčio regioninį parką bei Šilelio pažintinį taką porą lankstinukų jau yra išleidusi parko direkcija. Pasak B.Politos, netrukus pasirodys išsamus seniūnijos rengiamas lankstinukas apie Vištyčio krašto istoriją ir dabartį.

Seniūnijai žiniomis talkina šiuo metu Kaune gyvenantis karo gydytojas Vilius Kočiubaitis, kuris yra sukūręs puikų Vištyčio krašto internetinį puslapį (http://www.vistytis.ten.lt/). Tokiu puslapiu kol kas negali pasigirti nė viena rajono seniūnija. Čia, beje, perspausdinami ir „Santakos“ straipsniai, kuriuose minimas Vištyčio kraštas.

Gero ieško svetur
Be abejo, ne viskas seniūnijoje – tik gražu ir gera. Be gerų dalykų yra ir savų problemų. Žmonės, prašydami padėti išspręsti dideles ir mažas bėdas, į seniūniją kreipiasi kasdien.
Kaip ir visur, tarp gyventojų yra asocialių šeimų. Jų seniūnijoje – šešiolika.
Skaudi problema yra miestelio žmonių migracija.

– Niekur nebėga turbūt tik tie, kurie neturi kur nubėgti. Kiti išvažiuoja į didelius miestus mokytis, dirbti į užsienį, – kalbėjo seniūnas.
Tiesa, daug žmonių yra įsidarbinę aptarnavimo sferoje: miestelio parduotuvėse, poilsiavietėse ir kt. Tačiau į kaimo turizmo verslą, kuriam vietovė yra labai palanki, patys vietiniai nesiveržia.

B.Polita Vištyčio seniūnijai vadovauja daugiau nei dvidešimtmetį.

Publikuota: 2007 m. Birželio 19 d. Antradienis.

Šaltinis --> http://www.santaka.info/?sidx=6726

Atnaujinta Pirmadienis, 06 Vasaris 2017 20:44  
Mes turime 189 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 7488824
Pasieniečiai gelbėjo pas sunegalavusią senolę skubėjusį medikų ekipažą

 

   Penktadienį į VSAT Pagėgių rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečius kreipėsi Vištyčio miestelio seniūnas. Skubiai reikėjo padėti greitosios medicinos pagalbos ekipažui ir į devintą dešimtį įkopusiai senolei, gyvenančiai Vilkaviškio rajono Dobilynių kaime. Medikai buvo gavę iškvietimą ir skubėjo į nuošalioje ir sunkiai pasiekiamoje vietoje esančią senolės sodybą, nes rimtai sutriko moters sveikata. Greitosios automobilis važiavo pažliugusiu lauko keliuku ir likus maždaug dviem kilometrams iki moters namų užklimpo. Į nurodytą vietą tarnybiniu visureigiu „Mitsubishi Pajero“ iškart išvyko Vištyčio užkardos pasieniečių ekipažas. Jis pasiekė įklimpusį greitosios automobilį ir įsisodino medikus į savo visureigį. Tuomet pasieniečiai gydytojus nuvežė pas senolę.Banners