VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Vištytis prasideda čia ...

Žalioji vėliava virš Vištyčio mokyklos suplazdėjo vienuoliktą kartą

Email Spausdinti PDF

 

 photo Vistytis_set0603mar_k71.jpg Kiekvienais metais tarptautinis Aplinkosauginio švietimo fondas įgalioja nacionalinį programos koordinatorių apdovanoti mokyklas, sėkmingai dirbančias aplinkosaugos srityje ir atitinkančias gamtosauginėms mokykloms keliamus reikalavimus, Žaliosiomis vėliavomis ir Gamtosauginės mokyklos pažymėjimais. Ar mokykla yra verta Žaliosios vėliavos apdovanojimo, sprendžia Nacionalinė taryba. Taigi, ši taryba jau vienuoliktą kartą iš eilės pripažino, kad Vištyčio P. Kriaučiūno vidurinė mokykla verta Žaliosios vėliavos ir tarptautinio Gamtosauginių mokyklų programos sertifikato.


 

 
 Žaliąją vėliavą mokyklos direktoriui Zigmui Vasaičiui (kairėje) įteikė LŽJ tarybos narys Aleksandras Kerpauskas.

Žalioji vėliava virš Vištyčio mokyklos suplazdėjo vienuoliktą kartą

Gyventi saugomoje teritorijoje, įstabiame gamtos kampelyje ir jaustis svarbiam vien dėl to, jog čia gyveni, mokaisi ar dirbi, nepakanka. Reikia kasdien siekti, kad ši teritorija liktų išskirtinė, kad kiekvienas joje gyvenantis būtų tikras jos šeimininkas.

Darniai su gamta gyvena, mokosi, aplinkosaugos idėjas skleidžia Vištyčio P. Kriaučiūno vidurinės mokyklos kolektyvas. Šiemet jau vienuoliktą kartą virš mokyklos suplevėsavo Žalioji vėliava.

Kiekvienais metais tarptautinis Aplinkosauginio švietimo fondas įgalioja nacionalinį programos koordinatorių apdovanoti mokyklas, sėkmingai dirbančias aplinkosaugos srityje ir atitinkančias gamtosauginėms mokykloms keliamus reikalavimus, Žaliosiomis vėliavomis ir Gamtosauginės mokyklos pažymėjimais. Ar mokykla yra verta Žaliosios vėliavos apdovanojimo, sprendžia Nacionalinė taryba. Taigi, ši taryba jau vienuoliktą kartą iš eilės pripažino, kad Vištyčio P. Kriaučiūno vidurinė mokykla verta Žaliosios vėliavos ir tarptautinio Gamtosauginių mokyklų programos sertifikato.

Žalioji vėliava mokymo įstaigai buvo įteikta labai prasmingu metu, kai švenčiama Šeimos diena. Juk gražios idėjos saugoti, puoselėti pirmiausiai ateina iš šeimos. Mokyklos salė buvo pilnutėlė. Rinkosi net kelios kartos: seneliai, tėvai, vaikai. Puikią koncertinę programą paruošė mokytoja Janina Vasaitienė. Mokiniai nuo mažiausių iki vyriausių šoko, dainavo, grojo. Visus maloniai nustebino scenoje pasirodžiusios mokinių mamos. Pasipuošusios sceniniais rūbais, jos šoko pramoginius šokius, dainavo. Viliamės, kad šis sėkmingas J. Vasaitienės vadovaujamo kolektyvo pasirodymas taps stimulu naujam kolektyvui gyvuoti.

Mokyklos direktorius Zigmas Vasaitis apdovanojo šauniausius moksleivius ir jų tėvus, padėkojo pedagogams ir darbuotojams.

Žaliąją vėliavą iškilmingai įteikė Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovas – LŽJ tarybos narys Aleksandras Kerpauskas. Jis pabrėžė, jog šis tarptautinis apdovanojimas suteikiamas tik metams, todėl vištytiečiai turi tęsti savo pradėtą darbą, norėdami vėliavą gauti ir kitąmet.

Mokyklos nuveiktų darbų sąrašas tikrai ilgas. Dalyvauta įvairiuose tarptautiniuose, respublikiniuose, nacionaliniuose projektuose, konferencijose, konkursuose. Į įvairias aplinkosaugos akcijas įtraukiami vietos gyventojai, įstaigos. Kasmet organizuojamos akcijos „Nemindžiok žolės“, „Išjunk šviesą, kai šviesu“, „Baltasis badas“, „Nuo mokyklos iki parduotuvės“, „Taupyk vandenį“ ir kt. Kasmet organizuojama Žemės dienai skirta gamtos mokslų savaitė (gamtosauginės pamokos, parodos, tyrimų pristatymai, praktiniai užsiėmimai, ekskursijos, viktorinos ir kt.). Vištyčio regioninio parko direkcijos organizuojamos rudeninės paukščių palydos, kuriose mokykla kasmet dalyvauja, jau senai tapo visos Marijampolės apskrities ugdymo įstaigų bendru renginiu. Tikimės, kad Žalioji vėliava virš mokyklos plazdės ne vienus metus.

Rimutė GAGIENĖ
 
 

 

Atnaujinta Ketvirtadienis, 26 Sausis 2017 05:35  
Mes turime 51 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 6660248
Padėjo turistams

 

   Vištyčio užkardos pasieniečiai vėl pasižymėjo geru darbu, už kurį sulaukė padėkos.  Šeštadienį žymias Suvalkijos vietas lankiusi anykštiečių šeima labai nusiminė, kai ties Kaupiškių piliakalniu jų kelionė nutrūko, mat pažliugusiame kelyje užklimpo automobilis „Mercedes Benz“.  Šeimos galva išėjo į kaimą ieškoti pagalbos, tačiau sugrįžęs rado automobilį ištrauktą, o šeimos narius linksmus ir patenkintus.  Paaiškėjo, kad užklimpusį automobilį pastebėjo pasienyje patruliavę Vištyčio užkardos jaunesnysis specialistas Linas Liutkauskas ir pasienietis Dovydas Valaitis. Jie tarnybiniu visureigiu „Mitsubishi Pajero“ ištraukė mašiną ir palinkėję turistams geros kelionės išvyko tęsti tarnybos. 

Banners