VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą

* Vištytis - akmenų kraštas

Email Spausdinti PDF

Photobucket Vasaros pabaigoje Vištyčio regioniniame parke lankėsi Lietuvos geologijos tarnybos kvartero geologijos skyriaus vyresnieji geologai Alma Grigienė ir Donatas Pupienis. Ekspedicijos metu buvo suregistruoti ir aprašyti vertingiausi parko gamtiniai objektai: skardis sufozinis cirkas, plokščiakalvės, suopkalnis, rieduliai. Buvo atlikti tyrimai, nustatytos koordinatės.

Vištytis - akmenų kraštas
Parengė Rima Gagienė, 2006


Vištytis - akmenų kraštas

Vasaros pabaigoje Vištyčio regioniniame parke lankėsi Lietuvos geologijos tarnybos kvartero geologijos skyriaus vyresnieji geologai Alma Grigienė ir Donatas Pupienis. Ekspedicijos metu buvo suregistruoti ir aprašyti vertingiausi parko gamtiniai objektai: skardis sufozinis cirkas, plokščiakalvės, suopkalnis, rieduliai. Buvo atlikti tyrimai, nustatytos koordinatės.

Lietuvos geologijos tarnybos kvartero geologijos skyriaus specialistai atliko dviejų didelių, regioninio parko darbuotojų aptiktų riedulių aprašymus.
Vienas jų yra prie kelio Vištytis - Lankupka, tiksliau tarp Norvydų ir Lankupkos kaimų. Šis akmuo lengvai randamas, nes guli tik du metrai nuo kelio.Šį riedulį parko darbuotojai pavadino Norvydų akmeniu. Šalia, už kelių metrų, guli mažesnis jo broliukas.

Riedulys yra netaisyklingos formos, apzulintas, be aštrių kampų. Norvydų riedulio matmenys (virš žemės paviršiaus esančios dalies): aukštis – 1,8 m; ilgis rytų vakarų kryptimi – 2,2 m; šiaurės – pietų kryptimi – 3,4 m. Tai rausvos pilkos, vietomis rožinės spalvos riedulys. Riedulį sudaranti uoliena yra magminės kilmės. Riedulio paviršius smarkiai išdūlėjęs. Norvydų riedulys yra atneštas iš Skandinavijos. Tokio tipo granitai vyrauja Vyborgo ir Alundų granitų masyve Suomijoje. Taigi jis gali būti atneštas iš šių masyvų.

Kitas riedulys, kuriam parko darbuotojai davė Kubiškių akmens vardą, yra šalia kelio Liubiškiai – Skardupiai, Tadarinės botaniniame zoologiniame draustinyje. Iki akmens nuo pagrindinio kelio reikia paėjėti miško takeliu šiaurės kryptimi.

Riedulys yra taisyklingos ovališkos formos primenantis duonos kepalą. Liubiškių riedulio matmenys (virš žemės paviršiaus esančios dalies): aukštis – 2,8 m; plotis – 4,5 m. Didesnė riedulio dalis yra pasislėpusi po žeme. Jis pilkos, rausvos spalvos, iškilusi virš žemės riedulio dalis padengta samanomis. Riedulį sudaranti uoliena yra „normalus“ granitas. Tokio tipo granitai paplitę visoje Skandinavijoje.

Šalia Liubiškių akmens, už kelių dešimčių metrų, ant šlaito yra kiek mažesnis riedulys. Didysis Liubiškių akmuo dunkso gražioje vietoje, šlaito apačioje teka upelis, kurio abiejose pusėse išsidėsčiusios riedulių ružos.
Geologijos tarnybos specialistai pripažino, kad šis riedulys yra vertingas moksliniu požiūriu.
Taigi šie du didžiuliai rieduliai ir šalia jų stūksantys kiek mažesni dar kartą primena, Kad Vištytis – akmenų kraštas.

Atnaujinta Šeštadienis, 19 Vasaris 2011 12:36  
Mes turime 39 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 7222834
Vištyčio ežero ledą raižęs sniego motociklininkas buvo girtas ir be dokumentų

 
  Ant Vištyčio ežero, kuriuo eina siena su Rusija, pasieniečiai sulaikė naktį sniego motociklu važinėjusius vyrą ir moterį. Šie Vilkaviškio rajono gyventojai neturėjo privalomų dokumentų ir leidimų pramogauti šioje vietoje. Motociklo vairuotojas buvo neblaivus ir neturėjo jokių šios transporto priemonės dokumentų. Penktadienį likus maždaug valandai iki vidurnakčio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečiai vykdė tarnybą prie Vištyčio ežero Vilkaviškio rajono Čižiškių kaimo ribose. Vištyčiu eina Lietuvos ir Rusijos siena.


Banners