VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą

* Vištytis - akmenų kraštas

Email Spausdinti PDF

Photobucket Vasaros pabaigoje Vištyčio regioniniame parke lankėsi Lietuvos geologijos tarnybos kvartero geologijos skyriaus vyresnieji geologai Alma Grigienė ir Donatas Pupienis. Ekspedicijos metu buvo suregistruoti ir aprašyti vertingiausi parko gamtiniai objektai: skardis sufozinis cirkas, plokščiakalvės, suopkalnis, rieduliai. Buvo atlikti tyrimai, nustatytos koordinatės.

Vištytis - akmenų kraštas
Parengė Rima Gagienė, 2006


Vištytis - akmenų kraštas

Vasaros pabaigoje Vištyčio regioniniame parke lankėsi Lietuvos geologijos tarnybos kvartero geologijos skyriaus vyresnieji geologai Alma Grigienė ir Donatas Pupienis. Ekspedicijos metu buvo suregistruoti ir aprašyti vertingiausi parko gamtiniai objektai: skardis sufozinis cirkas, plokščiakalvės, suopkalnis, rieduliai. Buvo atlikti tyrimai, nustatytos koordinatės.

Lietuvos geologijos tarnybos kvartero geologijos skyriaus specialistai atliko dviejų didelių, regioninio parko darbuotojų aptiktų riedulių aprašymus.
Vienas jų yra prie kelio Vištytis - Lankupka, tiksliau tarp Norvydų ir Lankupkos kaimų. Šis akmuo lengvai randamas, nes guli tik du metrai nuo kelio.Šį riedulį parko darbuotojai pavadino Norvydų akmeniu. Šalia, už kelių metrų, guli mažesnis jo broliukas.

Riedulys yra netaisyklingos formos, apzulintas, be aštrių kampų. Norvydų riedulio matmenys (virš žemės paviršiaus esančios dalies): aukštis – 1,8 m; ilgis rytų vakarų kryptimi – 2,2 m; šiaurės – pietų kryptimi – 3,4 m. Tai rausvos pilkos, vietomis rožinės spalvos riedulys. Riedulį sudaranti uoliena yra magminės kilmės. Riedulio paviršius smarkiai išdūlėjęs. Norvydų riedulys yra atneštas iš Skandinavijos. Tokio tipo granitai vyrauja Vyborgo ir Alundų granitų masyve Suomijoje. Taigi jis gali būti atneštas iš šių masyvų.

Kitas riedulys, kuriam parko darbuotojai davė Kubiškių akmens vardą, yra šalia kelio Liubiškiai – Skardupiai, Tadarinės botaniniame zoologiniame draustinyje. Iki akmens nuo pagrindinio kelio reikia paėjėti miško takeliu šiaurės kryptimi.

Riedulys yra taisyklingos ovališkos formos primenantis duonos kepalą. Liubiškių riedulio matmenys (virš žemės paviršiaus esančios dalies): aukštis – 2,8 m; plotis – 4,5 m. Didesnė riedulio dalis yra pasislėpusi po žeme. Jis pilkos, rausvos spalvos, iškilusi virš žemės riedulio dalis padengta samanomis. Riedulį sudaranti uoliena yra „normalus“ granitas. Tokio tipo granitai paplitę visoje Skandinavijoje.

Šalia Liubiškių akmens, už kelių dešimčių metrų, ant šlaito yra kiek mažesnis riedulys. Didysis Liubiškių akmuo dunkso gražioje vietoje, šlaito apačioje teka upelis, kurio abiejose pusėse išsidėsčiusios riedulių ružos.
Geologijos tarnybos specialistai pripažino, kad šis riedulys yra vertingas moksliniu požiūriu.
Taigi šie du didžiuliai rieduliai ir šalia jų stūksantys kiek mažesni dar kartą primena, Kad Vištytis – akmenų kraštas.

Atnaujinta Šeštadienis, 19 Vasaris 2011 12:36  
Mes turime 23 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 6964516
Pasieniečiai gelbėjo pas sunegalavusią senolę skubėjusį medikų ekipažą

 

   Penktadienį į VSAT Pagėgių rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečius kreipėsi Vištyčio miestelio seniūnas. Skubiai reikėjo padėti greitosios medicinos pagalbos ekipažui ir į devintą dešimtį įkopusiai senolei, gyvenančiai Vilkaviškio rajono Dobilynių kaime. Medikai buvo gavę iškvietimą ir skubėjo į nuošalioje ir sunkiai pasiekiamoje vietoje esančią senolės sodybą, nes rimtai sutriko moters sveikata. Greitosios automobilis važiavo pažliugusiu lauko keliuku ir likus maždaug dviem kilometrams iki moters namų užklimpo. Į nurodytą vietą tarnybiniu visureigiu „Mitsubishi Pajero“ iškart išvyko Vištyčio užkardos pasieniečių ekipažas. Jis pasiekė įklimpusį greitosios automobilį ir įsisodino medikus į savo visureigį. Tuomet pasieniečiai gydytojus nuvežė pas senolę.Banners